KURZY ANGLIČTINY PRO DĚTI A RODINY, LETNÍ KEMPY – Anglie / Skotsko / Irsko

Nabízíme pestrou škálu programů pro děti a rodiny:

 1. jazykové pobyty pro děti a mládež all inclusive – program většinou zahrnuje kurz jazyka 20 vyučovacích hodin týdně, odpolední a večerní aktivity, ubytování v areálu školy nebo školní rezidenci či u hostitelských rodin (pro starší studenty) – děti cestují samy a škola zajistí transfer z/na letiště, odpolední program může mít konkrétní zaměření – fotbal, golf, vodní sporty, jízda na koni, tenis, tanec, divadlo a další
 2. kurzy pro děti s rodiči v místě – rodiče mohou také chodit na kurz nebo si užívat dovolenou, děti chodí pouze na dopolední kurz nebo na kurz + odpolední aktivity

Kurzy angličtiny nabízejí i školy v Itálii, Španělsku a samozřejmě na Maltě!

anglie-jpeg

More Than English Ludlow

velmi intenzivní letní kemp v Anglii 11-16 let, aj + film, divadlo, tanec, golf, tenis, fotbal, PET, FCE, Leadership, OSN, Shakespeare

More Than English  je kvalitní letní škola v Anglii pro studenty ve věku 11-16 let se super-intenzivním programem. Škola využívá 20hektarový kampus u malebného historického města Ludlow. Poměr počtu zaměstnanců a studentů je 1:4! Škola klade obrovský důraz na bezpečnost studentů. Kampus nabízí uměleckou místnost, pódium, bazén, golfové hřiště, fotbalová hřiště, tenisové kurty. Cílem školy je nabídnout studentům největší zážitek ze všech anglických škol. Škola má moderní a pohodlné učebny vybavené interaktivními tabulemi. Ubytování je odděleně pro děvčata a chlapce v útulných pokojích po 4-7 studentech. V areálu jsou tři jídelny, jezírko, lesík. Je zajištěn dohled i dostupnost lékaře 24 hodin denně. More Than English je malá škola s cca 100 studenty, řízená přímo majiteli Davidem a Claire, kteří jsou ve škole neustále přítomni, účastní se aktivit i výuky, jsou stále k dispozici studentům i rodičům osobně i na sociálních sítích. Sami jsou kvalifikovanými a zkušenými učiteli angličtiny a anglické literatury, mají dlouholeté zkušenosti s prací v jazykových školách a angličtině i organizaci této letní školy se věnují s obrovským nadšením. V komunikaci v průběhu kurzu, před ním i po něm jsou opravdu bezkonkurenční! Program je intenzivní od rána do pozdních večerních hodin, a to i díky tomu, že kromě dopolední výuky angličtiny mají studenti ještě odpolední blok s volitelným zaměřením (příprava na zkoušky, divadlo, Shakespeare, film, golf a další). Bonusem je velmi pestrá a chutná strava s bohatým výběrem ovoce a zeleniny. Škola klade velký důraz na pestrý národnostní mix, malé skupiny při výuce (max. 10), navíc zapojuje do programu i několik místních teenagerů – rodilých Angličanů. Cena zahrnuje půldenní výlet ve středu a celodenní výlet v sobotu. V ceně je zdarma transfer z/na letiště v Birminghamu (v rámci stanovených časů) a pojištění!

Lokace: Ludlow

Letní škola probíhá v kampusu u Ludlow – krásného středověkého městečka v srdci Anglie, nedaleko hranice s Walesem. Městečko je známé svými uměleckými a gurmánskými festivaly. Je to bezpečné místo. Studenti navštíví místní hrad postavený v roce 1086, hrázděné černobílé domy z časů Shakespeara, malebné uličky s obchůdky. Ve městě není moc jiných cizinců a žádná další jazyková škola, takže jste opravdu v pravé Anglii. Škola nabízí zdarma transfer z letiště v Birminghamu (cca 1,5 hod). Za poplatek lze zajistit transfery z Heathrow, Liverpoolu, Manchesteru a dalších.

Výuka angličtiny a odpolední volitelný blok

Každý student má 24 hodin (60 minut) výuky jako základ! (běžné letní školy a kurz mají jako standard 20 vyučovacích hodin, tj. 15×60 minut). Z toho 15 x 60 minut v dopoledních hodinách plus 9x 60 min odpoledne „Get Ahead“, další odpolední a večerní aktivity, výlety, …

Dopoledne

Dopolední hodiny zahrnují důraz na mluvení, výslovnost, poslech, gramatiku, prezentační dovednosti, ale i 2 hodiny týdně výuku jiných předmětů pomocí angličtiny (CLIL) – matematiku, vědu, obchod. Pokročilí studenti se zaměřují na akademické dovednosti – prezentace, akademické psaní, diskuze na kontroverzní témata, kritické myšlení. Studenti jsou rozděleni podle úrovně aj i věku.

Odpoledne

Odpolední hodiny (Get Ahead options): Studenti se učí nové dovednosti za použití angličtiny! Tím se škola liší od ostatních škol, nabízí tím mnohem širší slovní zásobu a zdokonalení se i v jiných oborech, ale zároveň používat angličtinu. To studenty motivuje a baví, najdou motivaci, proč se dál učit. V nabídce je vždy několik variant – minimálně 5 variant pro studenty s úrovní A2 a 6 variant pro studenty s pokročilou angličtinou C1 a vyšší.

Varianty Get Ahead:
 1. Intenzivní angličtina – příprava na PET, FCE, IELTS (s možností zkoušky na závěr)
 2. Sporty s profesionálním trenérem – tenis, fotbal, golf (studenti se učí sport i angličtinu – hodiny plánuje trenér s učitelem angličtiny)
 3. Leadership – studenti pracují na svých týmových a manažerských dovednostech (obchodní projekt / modelové OSN / učíme se řečnickým dovednostem – Making a Speech – NOVINKA)
 4. Performing Arts and Media – herectví, filmování, psaní, prezentování, produkování, režírování (taneční choreografie / film / drama)
 5. Creative English – anglická literatura a tvůrčí psaní (Shakespeare / povídky v anglické literatuře / tvůrčí psaní)
Další odpolední aktivity

Miniolympiáda, volejbal, tenis, fotbal, badminton, golf, turnaje, jízda na kolech, britské sporty, plavání, vybíjená, lukostřelba, gladiátoři, umělecké projekty, hosté, PC kódování, stolní hry, hudební klub, paintball

Večerní aktivity

kino, divadlo, taneční choreografie, filmy, mezinárodní večery, disko, kvízy, speciální události, astronomie, sport, soutěže

Výlety

1 celodenní výlet (Londýn / Warner Brothers Studios / Liverpool / Manchester / Cardiff / Bristol / Oxford / Warwick a Stratford)

1 půldenní výlet (Birmingham / Shrewsbury / Jungle Adventure)

volitelně další výlety a aktivity v neděli (hrad Ludlow /Drayton Manor Theme Park / Studia Warners Bros.- Harry Potter / jízda na koni)

Minimální požadovaná úroveň angličtiny je A2! Před příjezdem jsou studenti rozděleni na základě online testu do skupin.

Ve skupině je max. 12 studentů.

Studenti se mohou připravovat na PET, FCE nebo IELTS.

(cena zahrnuje superintenzivní výuku angličtiny, odpolední projektovou výuku angličtiny, aktivity, výlety, dozor a program 24 hodin denně, transfer z/na letiště v Birminghamu, ubytování v kampusu s mnoha sportovišti, plná penze…)

Na požádání rádi zašleme aktuální program aktivit, výletů i odpoledních „Get Ahead“ bloků pro letošní rok.

KVALITNÍ STRAVA

Čerstvě připravená, vyvážená, pestrá, chutná a kvalitní strava – britská i světová kuchyně, velké množství ovoce a zeleniny. Stravu připravuje kuchař v místě.

LTC Eastbourne

Letní kemp u moře (10-16 let, rezidence nebo hostitelská rodina)

Kurzy pro děti a mládež (10-16 let) – all inclusive

Eastbourne je v létě slunným a bezpečným místem pro mladé studenty. Škola má s tímto programem dlouholeté zkušenosti. Kurzy probíhají v červnu až srpnu, každoročně se jich zúčastní děti 30 různých národností. Nabízené úrovně: úplní začátečníci – advanced. Kurzy aj v 9-12,30 (20×45 minut týdně). Ubytování ve školní rezidenci, děti nad 13 let mohou bydlet v hostitelské rodině. Minimálně na 1 týden (neděle – neděle).  Maximálně 16 studentů ve třídě.
Cena zahrnuje: školné, registrační poplatek, aktivity, exkurze, celodenní výlet v sobotu, ubytování a plnou penzi!
Během roku lze zajistit tento kurz pro skupiny studentů na míru.

LONDÝN – LETNÍ PROGRAM PRO MLÁDEŽ S UBYTOVÁNÍ U HOSTITELSKÉ RODINY (14-17 LET)

Explore London Experience

Kurz je určen pro mladé lidi 14-17 let, kteří chtějí zlepšit svoji angličtinu, najít si nové přátele, poznat Londýn a užít si společenské aktivity. Možno 1-5 týdnů, vhodné pro jednotlivce nebo malé skupiny.

Kurz zahrnuje:

 •  15 hodin (60min) = 20x45min angličtiny týdně
 •  kurz možno zakončit zkouškou z mluvené angličtiny Trinity GESE (nutno rezervovat předem)
 • ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách s polopenzí – rodiny jsou ve stejné části Londýna jako škola (krásná rezidenční čtvrť) – většinou docházková vzdálenost nebo kousek autobusem
 • obědy v kavárně u školy
 • 5 půldenních aktivit týdně – pečlivě vybrané pro teenagery (napište si o aktuální rozvrh aktivit)
 • 3 večerní aktivity týdně (dvě ve škole, 1 v centru Londýna)
 • 1 celodenní výlet mimo Londýn včetně cestovného a vstupů
 • veškeré přepravní náklady po Londýně a vstupy při exkurzích
 • celodenní dozor ve škole a na výletech
 • zdarma hrneček s logem školy, čaj a káva, UK SIM karta
 • pojištění
 • certifikát
 • u skupin nad 15 osob doprovod zdarma

Za poplatek možno zajistit transfer z/na letiště zaměstnancem školy.

Aktivity např. Museum of London, Natural History Museum, Globe Theatre Workshop, Harry Potter’s London, bruslení, nákupy, St Paul’s Cathedral, Millenium Bridge, Tate Modern, projížďka lodí po Temži, bowling, Hyde Park, Oxford, noční procházka Londýnem, Trafalgar Square, Greenwich, Crazy Golf, Sherlock Holmes Museum, Notting Hill…

Výlety: Stratford-Upon-Avon, Brighton, Windsor, Bath, Stonehenge, Oxford, Cambridge

Termín v roce 2017: 25.6.-30.7.2017

Cena 2017: 699 GBP za týden (plus registrační poplatek 99 GBP – jednorázový)

více o škole >>>

Frances King School of English

kurzy angličtiny pro děti, mládež, rodiny v centru Londýna

Program pro mládež 13-17 let

Program pro mládež – rezidenční  (s ubytováním – all inclusive)

all inclusive program, Kampus na Kensington Square v centrálním Londýně se zahradou, fotbalovým hřištěm a tenisovým kurtem, plná penze, jednolůžkové pokoje, přístup k Internetu

výběr programů podle zájmu:

i) Objevte Londýn (historie Londýna a Tower Bridge, architektura, královské paláce, Londýn – zelené město, muzea)

ii) Móda a styl (historie módy, módní časopisy, Paříž vs Milán vs Londýn vs New York, móda v Japonsku)

iii) Sportovní fanatici (historie fotbalu, sportovní hrdinové, sport a společnost, prohlídka stadiónů Chelsea a Arsenalu)

15 vyučovacích hodin všeobecné angličtiny týdně plus 5 hodin tématických podle programu, 3 workshopy a návštěvy spojené s tématem, další aktivity v odpoledních a večerních hodinách, jednou týdně celodenní výlet v oblasti Londýna, procházky s průvodcem – kanál, Carnaby street, Covent Garden, Royal London, večerní aktivity: soutěž talentů, karaoke, Wii hry, šarády, stolní hry, uvítací párty, večírek na rozloučenou, výstava studentů, barvecue

max. 15 studentů ve skupině, úroveň Elementary a vyšší, délka kurzu: 2, 3, 4 nebo 6 týdnů

Program pro mládež – denní (bez ubytování, snídaně a večeře)

vše stejné, ale nezahrnuje ubytování, snídani a večeři, studenti by měli přijít ráno v 8,30 a být vyzvednuti v 17,30

Rodinný program

kurz pro děti 8-15 let, jejich rodiče a ostatní členové rodiny mohou navštěvovat kurzy pro dospělé, děti musejí být v Londýně v doprovodu dospělé osoby nad 21 let, odpoledne, večery a víkendy jsou volné

Zimní program (1-4 týdny) – zahájení: viz ceník

Velikonoční program (1-2 týdny) – zahájení: viz ceník

Letní program (1-9 týdnů) – viz ceník

Rodinný program – kurz pro děti (8-15 let)

max. 15 dětí ve skupině, 20 vyučovacích hodin týdně, 9,00-13,00 pondělí-pátek, úroveň: začátečníci a vyšší

Rodinný program – kurz pro dospělé

max. 10 účastníků ve skupině, 20 vyučovacích hodin týdně, 9,00-13,00 pondělí-pátek, úroveň: začátečníci a vyšší

Edinburgh School of English

letní kempy pro děti – Edinburgh (14-17 let) / St Andrew (9-13)

Filozofií školy je kombinovat zábavnou výuku s kulturním programem a aktivitami tak, aby se co nejvíce rozvíjely znalosti, dovednosti i sebejistota mladých studentů během pobytu. Výuka probíhá v malých multikulturních skupinkách, prostory i ubytování jsou pečlivě vybrané, důraz je kladen na bezpečí.

Kurzy pro mládež 14-17 let

Kurzy probíhají v Stewart’s Melville School – cca 15-20 min autobusem od centra města. V každé třídě je maximálně 12 studentů. Třídy jsou prostorné a moderní, v areálu jsou sportovní hřiště a bazén. Přímo ve škole jsou podávány teplé obědy. Ubytování je možné v hostitelské rodině nebo rezidenci. Možná je i varianta bez ubytování pro děti, jejichž rodiče jsou s nimi v místě (na kurzu nebo dovolené). 15 hodin (60 min) angličtiny týdně, učebnice k zapůjčení zdarma, společné aktivity čtyři odpoledne a tři večery v týdnu, celodenní výlet v sobotu. Aktivity zahrnují návštěvy památek a muzeí, sportování, plavání, skotské tance…

Kurzy pro děti 9-13 let       tento kurz se bohužel v roce 2017 nekoná!

Tyto kurzy se konají v historickém centru St Andrews – okouzlujícím univerzitním městě na pobřeží. Místo je známé bohatou historií, písečnými plážemi, golfovými hřišti… V kampusu je krytý bazén, sportovní hala, venkovní sportoviště, tenisové kurty a divadlo. Dopoledne probíhají kurzy angličtiny v moderních prostorných učebnách, odpoledne sportovní aktivity a výlety. Ubytování je zajištěno v rezidenci kampusu. 15hodin (60min) angličtiny, max. 12 ve skupině, zapůjčení učebnic zdarma, plná penze, 24-hodinový dozor, jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, 4 odpolední aktivity týdně, 7 večerních aktivit týdně, celodenní výlet v sobotu, půldenní výlet v neděli. Aktivity zahrnují skotské tance, plavání, tenis, volejbal, pláž a další.

CORK English College

Letní kemp pro mládež v irském Corku (12-17 let)

Cork English College organizuje již 30 let s velkým úspěchem kurzy pro mládež. Kurzy jsou velmi úspěšné a je třeba rezervovat si místo včas! Studenti se učí a trénují své jazykové dovednosti v rámci různých aktivit. Hlavní centra jsou na rezidenčních předměstích Corku (Douglas, Carrigaline a Bishopstown). Všechny aktivity jsou s dozorem profesionálů.

Kurzy kombinují jazykový kurz v dopoledních hodinách, sportovní a kulturní aktivity v odpoledních a večerních hodinách.

Do kurzů jsou studenti rozděleni podle úrovní, mají 20 hodin dopoledne, odpoledne pak sporty, výlety, diskuzní kroužky, promítání filmů, sportovní soutěže proti irským týmům, atd.

Večerní aktivity zahrnují disco, karaoke, bingo a video večery. Kurzy jsou určeny pro mládež 12-17 let.

Dále možno kombinovat aj se speciálními odpoledními programy: jízda na koni, golfem, plachtěním. Mimo letní sezónu tzv. Ministay kurz pro mládež pro uzavřené skupiny studentů. Další informace na vyžádání.

Accord ISS Eastbourne / Manchester

letní kemp pro děti, fotbalový kemp v Anglii, letní kurzy pro rodiny s dětmi u moře

Centrum Moira House v Eastbourne – 8-12 a 13-17 let

v krásném přímořském letovisku Eastbourne, na kopci s výhledem na moře, pokoje po 2-5 studentech se společnými koupelnami, v centru jsou společenské místnosti, vyhřívaný bazén, sportovní hala, tenisové kurty, sportovní hřiště, divadelní studio, místnost na lekce vaření, plná penze – bohatý výběr kvalitní stravy, kompletní program sportovních a společenských aktivit (tanec, basketball, trampolíny, plavání, aerobic, pilates, výtvarné aktivity, vaření, média, tvorba časopisu, hudební a dramatický workshop, disco, filmy, karaoke, tématické večery s Harrym Potterem nebo Sherlockem Holmesem…), obvykle 3 celodenní a 2 půldenní výlety (Londýn, Brighton, Windsor, Oxford…) v rámci dvoutýdenního pobytu, 24hodinový dozor kvalifikovanými a zkušenými lektory, v areálu je přítomen zdravotník, za příplatek možnost kurzů plachtění, windsurfingu, tenisu, golfu, jízdy na koni, kayaku, jízdy na horském kole, dále tenisová akademie, ISS fotbalová akademie, taneční akademie, nebo individuálně elektrická a akustická kytara, bubnování. (Vodní sporty pouze nad 12 let). Ubytování ve školní rezidenci s polopenzí, na vyžádání lze zajistit ubytování v rodině, plná penze.

Bethany Centre – 11-17 let – Kent (u Royal Tunbridge Wells)

v dechberoucí krajině Kentu nazývané Zahradou Anglie, poblíž Royal Tunbridge Wells, v okolí louky a lesy, pokoje po 2-4 studentech, k dispozici jsou i jednolůžkové pokoje s vlastní koupelnou, pestrá strava, plná penze, ubytování v rezidenci, společenské místnosti, venkovní vyhřívaný bazén, sportovní hala, tenisové kurty, squash, sportovní hřiště, divadelní studio, 24-hodinový dozor, možnost fotbalové akademie nebo umělecké akademie, kompletní program (basketball, kriket, rugby, plavání, aerobic, umění, keramika, vydávání časopisu, workshopy, karaoke, talent show, filmy…), obvykle 3 celodenní a 2 půldenní výlety (Londýn, Canterbury, Hever Castle, Tunbridge Wells, Brighton, Windsor, Oxford…) v rámci dvoutýdenního pobytu, volitelně: fotbalová akademie, taneční akademie, tenisová akademie, windsurfing, plachtění, kayak (vodní sporty jen pro starší 12 let)

Eastbourne Centre – 17+ let

v krásném letovisku Eastbourne, u moře, pár minut chůze od centra Eastbourne, luxusní centrum ideální pro samostatné studenty od 17 let, ubytování v rodinách, studentských domech, apartmánech, penzionech, hotelu…, volitelný program aktivit a výletů, kurz 15/20/25 hodin týdně, 4 úrovně aj Intermediate – Proficiency

Family Programme – rodiče a děti 3-16 let – Moira House – Eastbourne

pro rodiče a děti ve věku 3 a více – v krásném letovisku Eastbourne, v Moira House, kurzy pro děti i rodiče v Moira House dopoledne, volitelné odpolední aktivity, v nabídce různé typy ubytování. Děti si mohou zvolit i variantu kurz + odpolední aktivity (viz program v Moira House výše)

Mini-Accordions – 3-5 let – Moira House – Eastbourne

v krásném letovisku Eastbourne, speciální program pro nejmenší děti, 10 hodin týdně, v Moira House, max. 6 dětí ve skupině, volitelné odpolední aktivity, děti bydlí s rodiči

Rossall School – 11-17 let – západní pobřeží Anglie,  na soukromé pláži (u Lake District)

Škola se nachází na soukromé pláži na západním pobřeží Anglie. Rossall School nabízí perfektní místo pro výuku angličtiny i sportovní vyžití. Studenti se mohou účastnit profesionálně vedených aktivit, včetně ISS Fotbalové akademie, Taneční akademie, vodních sportů a mnoha dalších! Jde o kampus tradiční anglické internátní školy s vlastní soukromou pláží a skvělým vybavením – včetně jediného astronomického centra umístěného ve škole v UK. Škola nabízí studentům jednolůžkové a dvoulůžkové ubytování se sdílenými koupelnami a studovnami. Škola ubytovává  společně studenty různých národností. Uprostřed kampusu je jídelna, kde se podává pestré zdravé a vyvážené jídlo. V nabídce je vždy teplé i studené jídlo i salátový bar. Při přestávkách jsou k dispozici svačinky a pití. V areálu je vyhřívaný bazén, sportovní hala, tenisové kurty, fotbalová hřiště, sportoviště, divadelní studio, hudebna a taneční místnost, zmíněná soukromá pláž, astronmické centrum a další. Každé odpoledne škola nabízí bohatý program aktivit – basketbal, volejbal, plavání, kriket, jóga, výtvarné tvořeení, plážové hry, divadelní workshopy, hudba, vybíjená. Večer se koná talent show, plážové párty, Škola rocku, strašidelná procházka, filmové noci a další. Ve dvoutýdenním pobytu mají studenti 3 celodenní exkurze (např. Liverpool, Manchester, Lake District) a dva půldenní výlety. Volitelné aktivity za příplatek: ISS Fotbalová akademie, Taneční akademie, Tenisová akademie, Kayak, plachtění, jízda na koni, golf, elektrická a akustická kytara, bubny.

PARIS SAINT-GERMAIN Football Academy – 8-17 LET – ve všech centrech – Bethany, Rosall, Moira House

Intenzivní kurz pro děti, které se chtějí zlepšit ve fotbale a zároveň zdokonalit v angličtině. Program rozvíjí děti po stránce fyzické, technické, společenské i psychologické, vše pod vedením profesionálního týmu. Programu se účastní i anglické děti! Trénují se konkrétní dovednosti – přihrávky, zpracování míče, střílení, obrana… Fotbalovou akademii lze zakoupit v rámci balíčku jako rezidenční program, ale i samostatně pro „denní“ studenty bez ubytování.

Chalfont Academy – 13-17 let – mezi Londýnem a Oxfordem

Kampus nabízí po celý rok rezidenční kurzy pro uzavřené kolektivy studentů. Program lze přizpůsobit na míru, kromě kurzů je možné přidat aktivity, sporty, výlety do Londýna, Oxfordu nebo Studií Harryho Pottera. Pokoje po 2-4 studentech se společnou nebo vlastní koupelnou, výborná pestrá strava. Kampus je cca 35 minut od Londýna směrem k Oxfordu, je obklopený lesy.

PARIS SAINT-GERMAIN Football Academy – 8-17 LET – ve všech centrech – Bethany, Rosall, Moira House

Intenzivní kurz pro děti, které se chtějí zlepšit ve fotbale a zároveň zdokonalit v angličtině. Program rozvíjí děti po stránce fyzické, technické, společenské i psychologické, vše pod vedením profesionálního týmu. Programu se účastní i anglické děti! Trénují se konkrétní dovednosti – přihrávky, zpracování míče, střílení, obrana… Fotbalovou akademii lze zakoupit v rámci balíčku jako rezidenční program, ale i samostatně pro „denní“ studenty bez ubytování.

Saint Nicolas – Paříž – francouzský kemp 13-17 let a rodinný program pro děti 6-12 let a rodiče

Kurzy francouzštiny pro děti / dospělé / mládež / rodiny v Paříži – více Accord Paříž…

Mackenzie School Edinburgh

Letní programy pro mládež, umělecký kemp (12-17 let)

Performing Arts – umělecký kemp – 2 týdny, 12-17 let

Tento program má velmi omezenou kapacitu – max. 50 studentů, hlaste se včas! Jedná se o nejexluzivnější a nejosobnější program, koná se celý v angličtině na kampusu Edinburgh College (Milton Road Campus). Zaujme studenty, kteří hledají alternativní letní program a zajímají se o divadlo a umění. Kurz zahrnuje intenzivní kurz angličtiny s uměleckým zaměřením, kreativní workshopy i nácvik představení. Kurz končí spektakulárním závěrečným vystoupením. V rámci kurzu studenti navštíví divadlo! Studenti nacvičují v profesionálním divadelním sále. Cena zahrnuje 20×45 hodin specializované angličtiny, praktické workshopy zaměřené na divadelní umění, místní exkurze a výlety po Edinburghu i vstupy, plná penze (v týdnu teplý oběd, o víkendu balíček), jednolůžkový pokoj, sprcha na 4 osoby, WC na 5 osob, uvítací balíček a závěrečný certifikát.

Dopolední lekce zaměřené na: skotské tradice, film, hudba, slavní lidé, literatura, pouliční divadlo, vyprávění, kostýmy, kouzla, Skotsko, Edinburgh, marketing, zprávy, psaní scénáře, vzdělání, peníze, kulisy, scéna

Odpolední workshopy: poznávání Edinburghu, hudební workshop, postavy, práce na projektu, zkoušky, vystoupení.

Večerní program: uvítací večírek, skotské tance, večery v divadle, hry, film, diskotéka

Rezidenční program – Merchiston Castle, 12-17 let

24-hodinový dozor, program probíhá na kampusu v Merchiston Castle – jedné z nejlepších internátních škol v UK. 100 akrů krásných parků, snadno dostupné z centra města, naleznete zde jednu z nejbohatších sbírek stromů ve Skotsku a také ruiny hradu ze 13. století. Hlavní budovy školy postavené k tomuto účelu ve 30.letech jsou opravdu působivé a moderně vybavené. V každém týdnu je kapacita omezená na 140 míst, kurzy  jsou oblíbené, nutno rezervovat včas. Cena zahrnuje 20×45 minut všeobecné angličtiny ve skupinách po max. 15 studentech, plná penze (teplý oběd v týdnu, balíček o víkendu), dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,  kulturní program (kino, fitness, karaoke, sporty, skotské tance, drama workshop, zumba, kvíz, disko), uvítací balíček, závěrečný certifikát.

Letní škola s ubytováním v hostitelské rodině (12-17 let)

Kurz probíhá v budově, kde škola přes rok pořádá kurzy pro uzavřené skupiny – v Leith v Edinburghu. Studenti jsou ubytováni v hostitelských rodinách, většinou ve dvoulůžkových pokojích se studentem z jiné země (nebo na vyžádání v jednolůžkovém pokoji). Dopoledne probíhá výuka angličtiny, odpoledne poznávání Edinburghu, místního hradu, Arthur’s Seat, Národního muzea Skotska atd. V sobotu je celodenní výlet, v neděli volitelný celodenní výlet. Večer skotské tance, procházka nebo volno. V ceně 20×45 min výuky angličtiny (max. 14 studentů), plná penze, dvoulůžkový nebo 3lůžkový pokoj v hostitelské rodině, oběd formou balíčku ve škole v pondělí, středu a pátek, teplý oběd v úterý a čtvrtek, obědy o víkendech poskytuje hostitelská rodina, dále kulturní program, jízdenka na cestování po Edinburghu, taxi po skončení večerních aktivit, uvítací balíček, závěrečný certifikát. Studenti mohou každý den do 10 večer využívat prostory školy, setkávat se tu, používat wifi, účastnit se her.

CHURCHILL HOUSE 

letní kempy pro děti – Londýn / Edinburgh / York / Bath / Cheltenham / Ramsgate                     

Churchill House Summer Centres nabízí letní kurzy v 9 centrech po celé Británii. Odpoledne nabízí spoustu aktivit a výlety. V jednotlivých školách lze zvolit zaměření na fotbal, tanec, bubnování, lukostřelbu a další. Program zahrnuje 15 hodin (20 vyučovacích hodin) výuky angličtiny ve skupinách po max. 15 studentech. V některých centrech lze kurz zakončit zkouškou Trinity GESE. Poměr zaměstnanců a studentů je 1:8. Všechna centra vaří v místě čerstvou stravu a studenti jí v místní jídelně. V ceně jsou odpolední aktivity (sporty, kulturní aktivity, procházky, návštěvy muzeí), večerní aktivity (představení, diskotéky, kvízy), alespoň jeden půldenní a jeden celodenní výlet týdně. Školy také nabízejí volitelné výlety za příplatek. Škola zajistí letištní transfery za příplatek.

Chirchill House Ramsgate – u moře v hostitelských rodinách – 12-17 let

Studenti jsou ubytování v hostitelských rodinách, což jim nabízí příležitost více komunikovat v běžných situacích, poznat místní kulturu a dozvědět se více o Británii. Všechny rodiny jsou pečlivě vybírány a kontrolovány. Studenti si mohou zvolit jednolůžkový nebo dvoulůžkový pokoj. V rodinách mají zajištěnu snídani a večeři, jednou týdně rodina zajistí praní prádla. Většina rodin je ve vzdálenosti max. 15 minut od školy. Škola je umístěna v klidné rezidenční čtvrti asi 10 minut pěší chůze od centra města. Je na pěkném náměstí z 19. století s výhledem na veřejné tenisové kurty a přístav. Hlavní budovy jsou z roku 1814, jsou modernizované, ale stále i udržují historické kouzlo. Výuka probíhá ve skupinách po max. 15 studentech, 20 vyučovacích hodin týdně (15 x 60 min). Odpoledne jsou pro studenty zajištěny aktivity a jeden půldenní a jeden celodenní výlet (např. Oxford, Cambridge, Windsor, Londýn, Brighton) týdně. Za příplatek lze přidat volitelný výlet (London Zoo, Madame Tussdauds, London Eye, London Dungeon, Chelsea fotbalový stadion…).

Aldenham School u Londýna – 10-14 a 15-17 let (LONDON Experience)

Aldenham School je severozápadně od Londýna v klidné venkovské oblasti. Před 400 lety sama královna Alžběta I. dala povolení k výstavbě této školy! Ve škole se mísí tradice s moderním vybavením a nabízí výhody venkovského kampusu se snadnou dostupností do Londýna – méně než hodina veřejnou dopravou. Veškeré vybavení školy je v kompaktním kampusu, ubytování, jídelna, učebny i sportoviště jsou na jednom místě. Program London Experience nabízí studentům zažít Londýn se vším všudy: muzea, památky, galerie, kultura… Program nabízí dvě odpoledne a jeden večer týdně v Londýně plus celodenní výlet do Londýna jednou za dva týdny. Půldenní výlety jsou např. do London Science Museum, London Aquarium, Arsenal Football Stadium, Victoria Albert Museum, British Museum. Celodenní výlety: Oxford, Warwick Castle, Cambridge, Windsor Castle.

Dean Close School Cheltenham – 10-15 a 16-17 let (volitelně FOTBAL)

Cheltenham je historické město na západě Anglie, poblíž měst Bath a Oxford. Cheltenham se proslavil jako lázeňské město v 18. století. Nabízí krásné zahrady a parky, bohatý výběr obchodů a restaurací, prestižní dostihy i hudební a literární festivaly. Dean Close School má moderní kampus nedaleko centra města, poblíž fotbalového stadionu, má profesionální divadlo a skvělé sportovní zázemí – fotbalová hřiště, bazén, sportovní halu. Studenti budou moci zažít starý anglický školní systém, kde budou sbírat body za akademické pokroky i sportovní výsledky a soutěžit tak s ostatními studenty. Ubytování je nadstandardní – jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s možností vlastního příslušenství.

Starší studenti (16-17 let): Studenti jsou rozděleni na starší a mladší, ti nad 16 let mají vlastní program a aktivity, vč. volna na procházky po Cheltenhamu, soutěže v designu a fotografování, praktické příležitosti k použití jazyka v okolí.

Intenzivní angličtina: Lze zvolit variantu s intenzivní angličtinou – 4 hodiny angličtiny týdně navíc. Studenti se také mohou zapsat ke zkoušce Trinity GESE a získat mezinárodně uznávaný certifikát za mluvenou angličtinu (plus 4 hodiny přípravy v týdnu před zkouškou).

Premier League Football Programme – volitelně za příplatek 4 hodiny týdně fotbalového tréninku s kvalifikovanými trenéry. Studenti, kteří zvolí tuto variantu na dva týdny, navštíví také stadion.

For Harry Potter: (volitelně za příplatek) – pro milovníky Harryho Pottera nabízí škola volitelnou exkurzi – návštěvu Warner Brother Studios, kde byla slavná série natočena.

Půldenní výlety např.: Gloucester, Clearwell Caves, Worcester, Bristol. Celodenní výlety např.: Londýn, Bath, Warwick Castle, Oxford. Volitelné výlety např.: Stratford Upon Avon, Bath, Thorpe Park.

 

Duke of York School Dover – 8-10, 11-14, 15-17 let

Duke of York School je velký kampus na venkově u historického přístavního města Dover a na dohled normanskému hradu, který chrání přístav. Škola je 200 let stará, ale má velmi moderní zázemí, vč. nové budovy s ubytováním pro nejmladší studenty nebo divadla. V areálu jsou i velká hřiště, krásný bazén, posilovna a sportovní hala. Toto centrum je perfektní pro mladší studenty, kteří jsou zde ubytováni ve vícelůžkových pokojích a mohou se tak lépe skamarádit a učit se od sebe navzájem. Program maximálně využívá skvělého zázemí a zároveň nabízí každý týden celodenní výlety do oblíbených destinací, jako jsou Londýn a Brighton. Při půldenních exkurzích studenti prozkoumají místní atrakce.

Program pro nejmladší studenty – 8-10 let: Děti se učí prostřednictvím aktivit, objevování, sportů, výletů a tvoření, tak aby si pobyt užily.

Lezení: Studenti zde mohou s profesionálním trenérem vyzkoušet lezení na nové stěně Vévody z Yorku.

Trinity GESE Exam: Studenti se také mohou zapsat ke zkoušce Trinity GESE a získat mezinárodně uznávaný certifikát za mluvenou angličtinu (plus 4 hodiny přípravy v týdnu před zkouškou).

Výlety: půldenní výlety např.: Canterbury, Dover Castle, Margate, Broadstairs. Celodenní výlety např. do Londýna, Brightonu, Cambridge. Volitelně za příplatek např.: Thorpe Park, Leeds Castle.

Edinburgh College – 12-17, let (EDINBURGH Experience – Skotsko)

Edinburgh je hlavní město Skotska, patří k světovému dědictví UNESCO a je historickým centrem kultury a vzdělání. Krásnému centru města dominuje působivý hrad, shlížející jak na Nové město s georgiánskou architekturou i spoustou obchodů, tak na Staré Město se slavnou Royal Mile vedoucí k Royal Holyrood Palace. Edinburgh College je moderní kampus se snadnou dostupností do centra města a kousek od místní pláže. Škola má dobře vybavené třídy, moderní divadlo a jídelnu.

Edinburgh Experience: Dvě odpoledne týdně jsou věnovaná poznávání skotského hlavního města a jeden celodenní výlet týdně návštěvě dalšího skotského města.

Trinity GESE Exam: Studenti se také mohou zapsat ke zkoušce Trinity GESE a získat mezinárodně uznávaný certifikát za mluvenou angličtinu (plus 4 hodiny přípravy v týdnu před zkouškou).

Výlety: půldenní např.: Staré město v Edinburghu, Skotská národní galerie, hrad v Edinburghu, Královská botanická zahrada. Celodenní výlety např.: Glasgow + Science Museum, St Andrews, Loch Lomond, Perth + Glamis Castle. Volitelně za příplatek: Murrayfield, Dundee, Edinburgh Zoo, Edinburgh Dungeon.

Ubytování v hostitelské rodině: v Edinburghu lze volit kromě rezidenčního ubytování i hostitelskou rodinu s polopenzí (obědy a dvě večeře mají studenti ve škole s rezidenčními studenty).

Prior Park College Bath – 10-15 a 16-17 let (volitelně LUKOSTŘELBA)

Krásné město Bath je na seznamu Světového dědictví UNESCO, a to díky světově proslulému komplexu římských lázní a okouzlující architektuře historického centra. V 18. století se město stalo módním lázeňským centrem a od té doby patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům Británie. Prior Park College je obklopená zahradami s výhledem na město. Škola byla postavena kolem sídla postaveného pro podnikatele Ralpha Allena, který stál za výstavbou velké části centra Bath. Studenty 16-17 let mají speciální program, více volného času v Bath, fotografickou soutěž, příležitost vyzkoušet si angličtinu v praxi v okolí školy. Volitelně mohou studenti zvolit intenzivnější program.

Multisportovní program: vyzkoušejte kwik kriket, tag rugby, volejbal, basketbal, fotbal, moderní tanec, zumbu a jógu. Naučíte se střílet z kuše jako hrdinové anglické historie a literatury.

Trinity GESE zkoušky: Studenti se také mohou zapsat ke zkoušce Trinity GESE a získat mezinárodně uznávaný certifikát za mluvenou angličtinu (plus 4 hodiny přípravy v týdnu před zkouškou).

Výlety: půldenní např. do Bristolu, Lacock Abbey, Roman Baths, Gloucesteru. Celodenní např. Londýn, Oxford, Salisbury, Stonehenge, Bournemouth. Volitelně: Thorpe Park, prohlídka fotbalového stadionu v Londýně, Cheddar Gorge, Stratford Upon Avon, Harry Potter Warner Brother Studios…

 

Queen Ethelburga’s College YORK – 10-14 a 15-17 let (TANEC/TENIS)

Queen Ethelburga’s College je luxusní internátní škola na 100-akrovém pozemku. Centrem areálu je tradiční panský dům, ale škola je velmi moderní a pyšní se ubytováním na úrovni kvalitního hotelu – pokoje s příslušenstvím, satelitní TV, telefony a herními konzolemi. Škola je nedaleko od historického města York s krásnou katedrálou, hradbami a úzkými středověkými uličkami. V Yorku najdete řadu skvělých interaktivních muzeí. Program v této škole proto zahrnuje York Explorer – dva půldenní výlety týdně (návštěva zajímavostí v Yorku nebo okolní městečka) a jeden celodenní výlet o víkendu.

Multisportovní program: vyzkoušejte kwik kriket, tag rugby, volejbal, basketbal, fotbal, moderní tanec, zumbu a jógu. Volitelně TENIS (3 hodin týdně) nebo TANEC.

Trinity GESE zkoušky: Studenti se také mohou zapsat ke zkoušce Trinity GESE a získat mezinárodně uznávaný certifikát za mluvenou angličtinu (plus 4 hodiny přípravy v týdnu před zkouškou).

Výlety: půldenní výlety např. centrum Yorku, Harrogate, Leeds, Knaresborough. Celodenní výlety: Manchester, Liverpool, Lake District, Whitby, Scarborough. Volitelně Alton Towers, Light Water Valley, Leeds.

 

Royal Russell School London – 10-14, 15-17 let (volitelně plus TANEC)

Royal Russell nabízí perfektní kombinaci města a venkova. Škola se nachází v Croydonu obklopená zelenými parky, ale je odsud kousek do Londýna. Kampus nabízí sportoviště na různé sporty, takže můžete volit Multisportovní odpoledne nebo si připlatit další výlety do Londýna a jeho památek a galerií.

Multisportovní program: vyzkoušejte kwik kriket, tag rugby, volejbal, basketbal, fotbal, moderní tanec, zumbu a jógu. Volitelně TANEC.

Výlety: půldenní výlety např. Brighton, Canterbury, Hever. Celodenní výlety: Cambridge, Oxford, Brighton, Greenwich. Volitelně Tholpe Park, představení v Londýně, Madame Tussaud’s.

 

St Lawrence Ramsgate – moře – 10-14, 15-17 let (PLÁŽ / BUBNOVÁNÍ)

St. Lawrence College se nachází v Ramsgate, historickém pobřežním městě v jihovýchodním koutě Anglie. Ramsgate má malebný přístav, krásnou anglikánskou architekturu a písečné pláže. St Lawrence je v oblasti Isle of Thanet, která se pyšní několika plážemi s modrou vlajkou a pobřežními letovisky Margate nebo Broadstairs. Thanet byl domovem mnoha umělců a spisovatelů: Charles Dickens, J.M.W. Turner, Vincent Van Gogh (který učil ve škole v Ramsgate kdysi angličtinu. Nedaleko odsud je Canterbury se svou slavnou katedrálou. A za 70 minut se odsud dostanete do Londýna. Tento program využívá pláže, která je v dosahu pěší chůze. Když svítí sluníčko, studenti hrají plážový volejbal, chodí na procházky podél pobřeží nebo staví sochy z písku.

Bubnování – studenti vyzkoušejí africké bubny a další nástroje a vytvoří ve skupině úžasnou hudbu!

Výlety: půldenní výlety např. Dover Castle, Canterbury, Margate, Turner Gallery. Celodenní výlety: Londýn, Cambridge, Brighton, Windsor. Volitelné: Thorpe Park, tématický park Dreamland, Leeds Castle.

Pilgrims

Pilgrims se snaží navodit rodinnou a inspirující atmosféru od první chvíle, kdy studenty vyzvedávají na letišti. Všichni učitelé bydlí v areálu a jsou 24 hodin k dispozici. Prioritou je bezpečnost a rodinné prostředí. Poměr zaměstnanců a studentů je 1:4. Studenti jsou z celého světa (35 národností).

Denní program:

7:30 budíček – studenty budí učitelé a hned si se studenty povídají anglicky – pokud studenti chtějí, mohou si jít s učitelem zaběhat

8:15 snídaně – při snídani sedí studenti s učiteli a mají příležitost si povídat anglicky

9:00 ranní setkání – studenti i učitelé se ráno před výukou setkají, studenti se dozvědí, jaké aktivity je čekají ten den

9:30 výuka angličtiny

12:30 oběd – teplý nebo studený oběd, učitelé opět sedí společně se studenty a povídají si s nimi

14:00 odpolední aktivity – sport, umění, drama, team building

15:15 přestávka s občerstvením

15:30 odpolední aktivity – druhý blok aktivit podle výběru

17:00 volný čas – studenti se připravují na večeři a večerní aktivity, mohou si zavolat rodičům, číst si nebo strávit čas společně s ostatními studenty a učiteli ve společenské místnosti

18:00 aktivita před večeří – krátká aktivita, která studenty nabije energií před večerem

18:15 večeře – teplá večeře ve školní jídelně společně s učiteli

19:15 večerní aktivity – talent show, challenge night, casino night …

21:15 kakao – ve společenské místnosti se studenti sejdou, aby si popovídali s kamarády, dali si kakao a připravili se na spaní

22:00 večerka

Školy:

Bradfield College – 8-13 a 14-17 let

Areál školy je ve vesnici Bradfield v nedotčené přírodě Berkshire, blízko Readingu, necelou hodinu od Londýna nebo Oxfordu, nabízí nadstandardní vybavení – sportoviště, krytý bazén, tenisové kurty, umělecké prostory, hudební učebnu, taneční a divadelní prostory, hřiště, jednolůžkové i sdílené pokoje.

Kent College Pembury – 8-13 a 14-17 let

Kampus leží u Tunbridge Wells v Kentu, v krásné zelené krajině. Škola je v elegantní viktoriánské budově, nabízí pohodlí, bezpečí, moderní technologie a nadstandardní vybavení. Londýn je vzdálen necelou hodinu jízdy. V areálu školy je k dispozici sportovní centrum, krytý bazén, divadelní studio, tenisové kurty, hřiště, umělecké studio, hudební centrum, jednolůžkové i sdílené pokoje.

Harrow School – 10-13 a 14-17

Škola byla založena v roce 1572 a je jednou z nejuznávanějších v Anglii. Harrow-on-the-Hill je jedna z nejatraktivnějších částí Londýna, centrum Londýna je 20 minut odsud. Areál nabízí sportoviště, krytý bazén, atletický ovál, divadlo, tenisové kurty, jednolůžkové a vícelůžkové pokoje.

Tématicky zaměřené kurzy – sportovní, kulturní, praxe…