KURZY PRO UČITELE v Německu – Erasmus+

Na všechny kurzy uvedené na této stránce lze uplatnit grant Erasmus+. Všechny ceny nabízíme stejné jako při rezervaci přímo od školy. Samozřejmě Vám ale poradíme s výběrem vhodného kurzu a podáním žádosti o grant a zajistíme veškerou komunikaci se školou. Školy zajišťují také ubytování a další služby.

Kurzy zde uvedené jsou většinou odborné nebo metodologické kurzy pro učitele. Pokud hledáte čistě jazykový kurz, tyto i další školy nabízejí i jazykové kurzy s různou intenzitou, které začínají KAŽDÉ PONDĚLÍ. NABÍDKA JE ŠIROKÁ I V JINÝCH LOKACÍCH A ŠKOLÁCH!

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací o programu ERASMUS+, O JEDNOTLIVÝCH ŠKOLÁCH, PODROBNĚJŠÍ NÁPLNI KURZŮ A PODOBNĚ!

 

ZPĚT NA INFORMACE O PROGRAMU ERASMUS+ A PŘEHLED ZEMÍ >>>

Horizonte Regensburg

Kurz pro učitele: Metodika a jazyk

2 týdny, týdně 30 hodin x 45 minut, minimální požadovaná úroveň – cca B2/C1 Účastníci vyzkouší pestré učební metody. Kurz sestává ze dvou částí – 1. část zaměřená na jazyk a komunikaci, 2. část na metodiku – zahrnuje prezentace, spolupráci v malých skupinkách, ohodnocení. Cílem kurzu je osvěžit ústní a poslechové znalosti němčiny, zaktualizovat znalosti současného německého života, rozšířit metodické a didaktické schopnosti při výuce němčiny, naučit se aplikovat moderní učební metody se zaměřením na komunikaci, využít výměny a sdílení nejlepších praktických metod s kolegy.

Příklad programu:  Jazykové schopnosti: Pon-pá 9-10,30 a 11-12,30, 20 hodin x 45 min týdně v mezinárodní skupince, max. 10 učitelů ve skupině (v červenci a srpnu 12), procvičování ústních a poslechových schopností, idiomy, oprava chyb, výuka němčiny za použití současných textů, vytváření situací pro spontánní mluvení. Metodika: pon, út, čt, pá od 13,30 (celkem 10 hodin týdně), metodika učení zaměřeného na komunikaci, nové knihy, analýza výukových materiálů, autentické výukové materiály, německá kultura, audio-vizuální a počítačové metody, práce s texty.

Doplňkový program: po 15,30: povídání o současné politické a ekonomické situaci, kulturních a literárních tématech, prohlídky města s průvodcem, kulturní aktivity (promítání filmů, vaření)

Výlety: středa odpoledne exkurze nebo návštěva muzea a sobota výlet do bavorských měst

Termíny 2022: 14.2., 4.7., 18.7., 1.8., 15.8.,  21.11.2022

Termíny 2023: 13.2. / 3.7. / 17.7. / 31.7. / 14.8. / 20.11.

Jazykové kurzy všeobecné němčiny nebo business němčiny

zahájení každé pondělí

více o škole a Regensburgu >>>

ActiLingua Academy Vídeň – kurzy pro učitele Erasmus+ 

Kurzy pro učitele němčiny – možno financovat z programu Erasmus+

Kurz je příležitostí pro učitele němčiny naučit se nové výrazy v jazyce, vyměnit si  zkušenosti s metodikou s učiteli z jiných zemí, dozvědět se více o jazyce, rakouské i německé kultuře… Cíle: oprášení znalostí jazyka, informace o nových moderních výukových materiálech, informace o Rakousku, geografii, politice, zvycích a tradicích, kultuř\e, literatuře a životním stylu, šíření výukových metod. To zahrnuje stavbu jazyka, plynulost a vyjádření, práci s textem, psaní, čtenářské techniky, reforma pravopisu. Dále nové učebnice, komunikativní způsob výuky jazyka, gramatiky i slovní zásoby, autentické materiály při výuce, audiovizuální média při hodinách, podpora počítači, možnost nahlédnout do výuky v kurzech Actilingua podle výběru. Kurz je doplněn kulturním a společenským programem – procházky po Vídni, konverzační hodiny na různá témata, video večery, návštěva vinárny, uvítací večírek… Možno si za příplatek objednat výlet o víkendu – organizuje škola za  pořizovací ceny. Kurzy pro učitele němčiny, kteří nejsou rodilými mluvčími a učí mládež nebo dospělé. Rozvíjení znalostí němčiny, metodologie, rakouská literatura a kultura. 25 nebo 35 vyučovacích hodin týdně (Kurz 1: 20 hodin kurz pro učitele + 5 hodin aktivit, úroveň B2 a vyšší / Kurz 2: 20 hodin všeobecné němčiny + 7 hodin metodologie + 5 hodin aktivit, úroveň B1.1 a vyšší). Skupiny po 5-12. Trvání 2 týdny.

Termíny 2022: 17.1., 11.4., 4.7., 18.7., 3.10.2022

Kurz 2: každé pondělí

více o škole …

 

 

Kurzy pro učitele s možností financování z grantu Erasmus+

Jazyky a CLIL

1 TÝDEN:

German language and culture for educators

  • Berlin

2 TÝDNY

German language and culture for educators

  • Berlín

Tématicky zaměřené kurzy – sportovní, kulturní, praxe…